Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
Australia, 1700-tallet. Aboriginerne har levd i åndelig harmoni med jorda i seksti tusen år. Så ankommer skip fulle av gjenferdsmennesker, og aborginernes eksistens er truet. Når Jonathon Cadwallader forlater Cornwall på skipet Endeavor har han ingen anelse om hvordan reisen skal forandre livet hans og livet til kjæresten Susan Penhalligan som han må forlate. De møtes igjen i en straffekolonien i New South Wales.
Omtale fra forlaget
Aboriginene har levd i åndelig harmoni med jorda i Australia i seksti tusen år. Så ankommer skip fulle av gjenferdsmennesker, og aboriginernes eksistens trues av denne skremmende hvite invasjonen fra syttenhundretallets England.
Da Jonathon Cadwallader forlater Cornwall på skipet Endeavor har han ingen anelse om hvordan reisen skal forandre livet hans og livet til kjæresten Susan, som han må forlate.
Susan sørger over alt havet har fratatt henne, men skjebnen fører henne fra Cornwall, og bringer henne og Jonathan sammen igjen, denne gangen i en brutal og uforsonlig straffekoloni i New South Wales.
I denne romantisk historiske romanen veves livene til Cadwallader-familien og Penhalligan-familien sammen i et nylig oppdaget Australia hvor de åndelige båndene aboriginene har til landet sitt brutalt kuttes av den hvite invasjonen.
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2008
Format Innbundet
ISBN13 9788202283339
EAN 9788202283339
Genre Historisk litteratur
Omtalt tid 1700-tallet
Omtalt sted Australia
Språk Norsk bokmål
Sider 474
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verketHar du lest Hoem sin utvandrerserie, og ønsker mer? Finn dem her :)