Keramikk for nybegynnere

av (forfatter) og Ingrid Greaker Myhren (oversetter).

Kagge 2025 Innbundet

Gjennomsnittlig terningkast: 5.00 (1 terningkast.)

6 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka hos norli.no! Kjøp ebøker og lydbøker på EBOK.NO Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

Den prisvinnende sørkoreanske forfatteren Yeon Somins roman Keramikk for nybegynnere ble en umiddelbar bestselger da den kom ut i hjemlandet, og boka er siden blitt et internasjonalt feelgood-fenomen.Den unge TV-manusforfatteren Jungmin er utbrent og har sagt opp jobben. Når hun endelig våger seg ut etter sammenbruddet, snubler hun over et lite keramikkverksted i nabolaget. Lyset, varmen og lukten av leire og kaffe vekker noe i henne. Hun føler seg levende for første gang på lang tid, og årstid for årstid, skål for skål, oppdager hun at jo mer hendene hennes holdes opptatt, desto roligere blir sinnet hennes, og hjertet hennes åpner seg som aldri før.Keramikk for nybegynnere er en sanselig og oppløftende roman om nye begynnelser, vennskap og om håndverkets helbredende kraft. Og om hva som skjer når du endelig setter ned farten.

Bokdetaljer

Forlag Kagge

Utgivelsesår 2025

Format Innbundet

ISBN13 9788248941354

EAN 9788248941354

Språk Bokmål

Sider 249

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

0 1 0 0 0 0

Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Det finnes dager da alt du ønsker, er å fortelle historien din. Sånn som redaksjonssjefen, som akkurat nå rev seg i håret mens han lette etter en annen debutant; sånn som Gu, som desperat ringte rundt til de andre hoobaene sine; sånn som Jungmin, som nå var på telefonen med Gisik. I dag måtte ordene bare ut for dem alle.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Stjerneskudd og nordlys – ting folk elsket uten noe behov for å spørre seg om hva som gjorde dem vakre. Skjønnheten krever ingen forklaring.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Du vil kanskje også like

  • "Eden - roman" av Auður Ava Ólafsdóttir
  • "Hardanger - noveller" av Marit Eikemo
  • "Overtredelser" av Louise Kennedy
  • "På jorda er vi glimtvis vakre - roman" av Ocean Vuong
  • "Detaljene - roman" av Ia Genberg
  • "Levende og døde" av Kang Han
  • "Håndbok for vaskedamer - noveller i utvalg" av Lucia Berlin
  • "Kvelande kjærleik - roman" av Elena Ferrante
  • "Dei vaksnes løgnaktige liv - roman" av Elena Ferrante
  • "Stakkar - roman" av Matias Faldbakken
  • "Alle andre" av Sally Rooney
  • "Vuggesang" av Leïla Slimani
Alle bokanbefalinger for dette verket