Omtale fra forlaget
En norsk-pakistansk finansmann med gjengtilknytning blir funnet drept i Oslo. Drapet er begått på ytterst bestialsk vis. Politimannen Johnny Abrahamsen er nettopp tilbake etter en lang sykemelding da han i løpet av noen varme junidager ser Oslo bli kastet ut i et inferno av vold.
En sang om hevn er andre bok om Johnny Abrahamsen og en rå thriller med heftig driv og glitrende språk: en gjenfortelling av historien om Kain og Abel, men også et tidsbilde av et samfunn som er besatt av nytelse, og hvor den eneste rettferdigheten er den du skaper selv.
«Det er bare å ønske Ole Asbjørn Ness velkommen inn i toppsjiktet blant norske krimforfattere. Imponerende!»
TOM EGELAND OM FEM DAGER I MAI
Forlag Vigmostad Bjørke
Utgivelsesår 2025
Format Innbundet
ISBN13 9788241965074
EAN 9788241965074
Serie Johnny Abrahamsen (2)
Genre Politi og detektiver Krim
Språk Bokmål
Sider 241
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Andre bok i serien om grinebiteren Johnny Abrahamsen. Dyster, provoserende, og godt skrevet, men når ikke helt opp til forgjengeren "Fem dager i mai".
Jeg har fått en ny favoritt, bok nr 2 om Johnny holdt nesten like mye på spenningen som den første. Her får man litt "exit" vibes og innblikk i Oslos mørkere verden. Håper det er en ny bok på gang.
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verketDu skal fortelle meg alt. Vi mennesker er historiene våre. Det er slik vi blir nær.