Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen omtale
Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
To kvinner er funnet drept i Oslo, begge har druknet i sitt eget blod. Det mystiske er at stikksårene i ansiktene til de døde er blitt påført fra innsiden av munnen. Kaja Solness fra Voldsavsnittet blir sendt til Hong Kong for å oppspore en mann som er deres eneste spesialist på seriedrap, Harry Hole. Han har gjemt seg et sted i millionbyen, på flukt fra demonene fra forrige drapssak og kreditorer. Dette er den åttende romanen om Harry Hole.
Omtale fra forlaget
To kvinner er funnet drept i Oslo, begge har druknet i sitt eget blod. Mysteriet politiet står overfor, er at stikksårene i ansiktene til de døde er blitt påført fra innsiden av munnen. Kaja Solness fra Voldsavsnittet blir sendt til Hong Kong for å oppspore en mann som er deres eneste spesialist på seriedrap. Den alkoholiserte politimannen har gjemt seg et sted i millionbyen, på flukt fra demonene fra forrige drapssak, minnene om kvinnen han elsker og kreditorer. Hans navn er Harry Hole.
Forlag Aschehoug
Utgivelsesår 2009
Format Innbundet
ISBN13 9788203195518
EAN 9788203195518
Genre Politi og detektiver
Språk Bokmål
Sider 638
Utgave 1
Lesenivå Voksen
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
en utrolig spennende bok, det er en del ekle ting som skjer i bok som det kan være lurt å lese mer på dagtid
Min omtale av Panserhjerte finner dere her (ekstern lenke)
"Det lukter..." sa Kaja. "Møkk," sa Harry. "Type ku. Velkommen til Jæren."
Han kunne ikke annet enn å beundre ham. Slik man beundrer en kakerlakk man skyller ned i dass, men som kommer krypende opp igjen. Og igjen. Og til slutt har arvet verden.
Jeg lover å bli bedre i mitt neste liv, sa Harry, så ned og gned seg over nakken. Som hvis hinduene har rett, sannsynligvis blir som barkbille. Men jeg skal bli en snill barkbille.
Dagene hun hadde kastet bort for dagene hun hadde trodd hun skulle få.
Den dagen du våkner til verdensfred, våkner du ikke, Harry. For da har de detonert the big one.
Evnen til tilgivelse sier noe om kvaliteten på et menneske.
Det lød en kort harkelyd før spyttklysen virvlet gjennom lufta, rundt sin egen akse og landet på Harrys bryst. Harry så ned på T-skjorta si. Den snussvarte spyttklysen hadde lagt seg tvers over o-en så det sto Snow Patrøl.
Høydeforvirret buskvekst.
Hva er det, hvor ligger det, det som gjør et menneske til morder? Er det medfødt, sitter det i et gen, en arvet mulighet noen har og andre ikke? Eller er det frembakt av nødvendighet, utviklet i rasjonell galskap?
Hun så ut som hun alltid hadde gjort. som hun alltid kom til å gjøre. Det mørket håret, mykheten i de brune øynene, den slanke halsen. Faen ta henne. Hun var så vakker for ham at det gjorde vondt. Harry så på henne. Han hadde bare villet se henne, høre stemmen hennes. Kjenne hennes blikk på seg. Latteren hennes blandet seg med gråten. Og Harry undret seg over hvor mye det er mulig å savne en lyd, en bestemt svingning i lufta. Hvor lenge man kan lengte etter en latter.
Høsten 2010 fikk jeg en liten folder fra bokhandelen libris; "Våre 101 favoritter, stemt frem av bokelskere for bokelskere" Listen inneholder noe for enhver smak og er oppført alfabetisk med romaner fra 1-80, deretter krim.
Fordi en liste ikke kan inneholde mer enn 100 bøker, så kom ikke Skumringstimen med Johan Theorin som nr 101 med
Denne listen er mest for min egen del. Her putter jeg inn alle bøker jeg har i min bokhylle hjemme i stuen, bøker jeg faktisk eier selv. Det er ellers vanskelig å holde oversikt over hva jeg har og ikke har med mindre jeg faktisk står å ser i bokhylla mi.
listen oppdateres når jeg finner nye bøker. jeg kommer til å slette bøkene etter hvert som jeg har lest dem, så lista er mer en oversikt til meg selv over hvilke bøker jeg har igjen å lese
Her er bøkene jeg har rukket å lese i 2010. Har ikke tatt med pensumbøker..
... som jeg ikke finner tid til blant alle pensumbøkene. Politi av Jo Nesbø skal selvfølgelig også på denne lista!
Noen ganger sitter man tilbake og føler seg lurt. Yndlingsforfatteren har rett og slett levert et makkverk. Her er noen av mine nedturer.
Det her er bøker jeg har tenkt til å lese lenge, men på grunn av masse pensum i studiene blir det ikke tid før sommeren.
Her samlar eg dei bøkene eg har i bokhylla mi. På denne måten kan eg sjølv få oversikt over kva eg har lese og kva som bør lesast før eg tar av hos bokhandlaren. Pensumbøkene tar eg ikkje med;)
Liste mest for meg selv - for å huske/holde orden på bøkene jeg leser. Dette skulle jeg begynt med i 1970 - DET hadde vært moro å hatt,det! ;)