2011
Ingen favoritt
Ingen omtale
Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
15-år gamle Clary Fray blir vitne til et mord utenfor diskoteket Pandemonium club i New York. Det viser seg at dette er hennes første møte med Skyggejegerne, krigere som forsøker å bekjempe demoner. Skyggejegeren Jace introduserer Clary for en mystisk underverden, og når Clarys mor forsvinner og hun selv blir angrepet av en demon begynner hun å lure på hvem mora egentlig er, og hvorfor Clary er en av de få som kan se verden slik den virkelig er. Dette er den første boka om Skyggejegerne.
Omtale fra forlaget
Dette er første bok i den populære serien Skyggejegerne, en urban fantasy fra New York, med en kreativ blanding av spenning, romantikk og humor. Clary blir vitne til et mord på ungdomsklubben Pandemonium. Men når hun skal melde fra om drapet er liket borte. Morderne, som kaller seg Skyggejegerne, er usynlige for alle andre enn henne. Rett etter forsvinner moren til Clary. Hun blir angrepet av en demon og dradd inn i Skyggejegernes verden, hvor den vakre og farlige Jace står i sentrum. Hvorfor blir hun angrepet av demoner? Hvem er egentlig moren hennes? Og hvordan skal hun få henne tilbake? Clary lærer snart om en mystisk og farlig verden hun ikke ante eksisterte. Boken har ligget på New York Times' bestselgerliste i rundt et år.
Forlag Schibsted
Utgivelsesår 2011
Format Innbundet
ISBN13 9788251655484
EAN 9788251655484
Genre Spenningslitteratur Fantasy
Omtalt sted New York
Språk Bokmål
Sider 461
Utgave 1
Lesenivå 12-16
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Dette er definitivt en bok verdt å lese, for den er utrolig spennende! Masse handling, fengende historie og gode karakterer. Føler ikke at denne fantasyserien har blitt inspirert av noen andre liknende serier, og jeg synes den er unik. Leste den ut på noen få dager, og jeg gleder meg som en liten unge på julaften til å lese de neste bøkene i serien!
Avslutningen til romanen er helt syk! Satt som et spørsmålstegn og tenkte at :" Slik avslutter man en bok!". Typisk at jeg ikke kunne begynne på den andre boken i serien, hehe :)
The door flew open. Jocelyn gave a little scream. "Jesus!" Luke exclaimed. "Actually, it´s just me," said Simon "Although I've been told the resemblance is startling"
Magnus plucked the invitation out of her hand and looked at it with fastidious distaste. "I must have been drunk" he said.
"Who cares about the stupid law?" Clary screamed. "My best friend is a rat!"
"Thats why when major badasses greet each other in movies, they don't say anything, they just nod. The nod means, I am a badass and I recognize that you too are a badass, but they don't say anything because they're Wolverine and Magneto and it would mess up their vibe to explain"
NPR har sanket stemmer fra leserne sine, og her er de 100 best likte romanene for ungdom og unge voksne i rangert rekkefølge. Førsteplassen er kanskje ikke noen overraskelse...
Bøker fre min ungdomstid, men også ungdomsbøker jeg leser nå.
Må jo holde styr på hva jeg kommer til å lese dette året også;) Denne gangen har jeg prøvd å skrive litt om hver av bøkene, slik at listen blir litt mer utfyllende. Planen er å komme seg gjennom en bok i uka, altså minst 52 i løpet av året, så får vi se hvor bra/dårlig det prosjektet går;)
Totalt 58 bøker, dog en del lettleste barnebøker. Jeg er fornøyd med å ha kommet meg gjennom prosjektet, det var ikke verre enn at det gikk, til tross for at det nesten ikke ble noe lesing i høst i det hele tatt! Det er ikke alle bøkene jeg har skrevet noe om, men det kommer kanskje etter hvert;)
Vel som dere sikkert har sett har jeg allerede laget lister med vampyrer og feer. Nå syntes jeg vi skal ha en samlings liste for bøker med engler :) Da det begynner og bli moderne og lese bøker med engler.
Kom gjerne med forslag til bøker jeg kan legge på lista. Da jeg jo ikke kjenner alle :D Så lista vil hele tiden bli opdatert. Og det er selvfølgelig første boka i en serie som vil bli visst :)