Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
To kvinner er funnet drept i Oslo, begge har druknet i sitt eget blod. Det mystiske er at stikksårene i ansiktene til de døde er blitt påført fra innsiden av munnen. Kaja Solness fra Voldsavsnittet blir sendt til Hong Kong for å oppspore en mann som er deres eneste spesialist på seriedrap, Harry Hole. Han har gjemt seg et sted i millionbyen, på flukt fra demonene fra forrige drapssak og kreditorer. Dette er den åttende romanen om Harry Hole.
Omtale fra forlaget
To kvinner er funnet drept i Oslo, begge har druknet i sitt eget blod. Mysteriet politiet står overfor, er at stikksårene i ansiktene til de døde er blitt påført fra innsiden av munnen. Kaja Solness fra Voldsavsnittet blir sendt til Hong Kong for å oppspore en mann som er deres eneste spesialist på seriedrap. Den alkoholiserte politimannen har gjemt seg et sted i millionbyen, på flukt fra demonene fra forrige drapssak, minnene om kvinnen han elsker og kreditorer. Hans navn er Harry Hole.
Forlag Aschehoug
Utgivelsesår 2009
Format Innbundet
ISBN13 9788203195518
EAN 9788203195518
Genre Politi og detektiver
Språk Bokmål
Sider 638
Utgave 1
Lesenivå Voksen
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
en utrolig spennende bok, det er en del ekle ting som skjer i bok som det kan være lurt å lese mer på dagtid
Min omtale av Panserhjerte finner dere her (ekstern lenke)
"Det lukter..." sa Kaja. "Møkk," sa Harry. "Type ku. Velkommen til Jæren."
Han kunne ikke annet enn å beundre ham. Slik man beundrer en kakerlakk man skyller ned i dass, men som kommer krypende opp igjen. Og igjen. Og til slutt har arvet verden.
Jeg lover å bli bedre i mitt neste liv, sa Harry, så ned og gned seg over nakken. Som hvis hinduene har rett, sannsynligvis blir som barkbille. Men jeg skal bli en snill barkbille.
Evnen til tilgivelse sier noe om kvaliteten på et menneske.
Dagene hun hadde kastet bort for dagene hun hadde trodd hun skulle få.
Høsten 2010 fikk jeg en liten folder fra bokhandelen libris; "Våre 101 favoritter, stemt frem av bokelskere for bokelskere" Listen inneholder noe for enhver smak og er oppført alfabetisk med romaner fra 1-80, deretter krim.
Fordi en liste ikke kan inneholde mer enn 100 bøker, så kom ikke Skumringstimen med Johan Theorin som nr 101 med
Denne listen er mest for min egen del. Her putter jeg inn alle bøker jeg har i min bokhylle hjemme i stuen, bøker jeg faktisk eier selv. Det er ellers vanskelig å holde oversikt over hva jeg har og ikke har med mindre jeg faktisk står å ser i bokhylla mi.
listen oppdateres når jeg finner nye bøker. jeg kommer til å slette bøkene etter hvert som jeg har lest dem, så lista er mer en oversikt til meg selv over hvilke bøker jeg har igjen å lese
Her er bøkene jeg har rukket å lese i 2010. Har ikke tatt med pensumbøker..
... som jeg ikke finner tid til blant alle pensumbøkene. Politi av Jo Nesbø skal selvfølgelig også på denne lista!