Mitt lille land

Mitt lille land: minnebok etter 22. juli 2011

2011 Innbundet Aschehoug og Gyldendal

Gjennomsnittlig terningkast: 5.40 av 6, basert på 10 terningkast.


Likte du denne? Vi har bokanbefalinger!


Finn denne boka på ditt nærmeste bibliotek:


Omtale fra Den Norske Bokdatabasen:

Dette er ei minnebok etter terrorangrepene i Oslo og på Utøya 22. juli 2011. Den inneholder først og fremst bilder som dokumenterer dagene etter angrepene, og inneholder også teksten til noen av de viktigste talene, og sitater fra andre taler, appeller og sanger.

Omtale fra forlaget:

22. juli 2011 ble Norge rammet av terroren.Angrepet på regjeringskvartalet i Oslo og massakren på Utøya i Tyrifjorden endret oss, og vi vil aldri til å glemme det. 77 høyt elskede personer ble drept, og enda flere skadd. Tilbake står fortvilte familier, venner som savner, og et helt land i sorg.Mitt lille land er et minnesmerke over dagene som fulgte. Den inneholder mange kjente og ukjente bilder, sitatene som gjorde så sterkt innrykk, de viktigste talene og appellene, og sangene vi sang de første dagene av sorgen. Boken viser hvordan vi tok vare på hverandre og prøvde å finne mening i det meningsløse.Denne boken er resultatet av en sjelden dugnad. Bildene er levert av VG og Scanpix, boken er designet av Snøhetta Design, og bak prosjektet står forlagene Gyldendal og Aschehoug. I tillegg bidrar en rekke andre aktører med tid og ressurser. Overskuddet av salget går uavkortet til AUFs Utøya-fond.

  • Omtalt tid: 2010-2019
  • Omtalt sted: Oslo og Buskerud
  • ISBN-13: 9788205421370
  • EAN: 9788205421370
  • Språk: Bokmål
  • Litteraturtype: Faglitteratur
  • Kategori: Debatt / samfunn
  • Sider: upag
  • Utgave: 1
  • Lesenivå: Voksen
  • Denne utgaven er illustrert.
mindre bokdata

Diskusjoner om denne boka

emne

nyeste post av

oppdatert



Sitater fra denne boka

sitat

Den som med høyre arm bærer en byrde, dyr og umistelig, kan ikke myrde.

  • godt sagt (4)
  • svar
  • varsle
sitat

Når en mann kan vise så mye hat, tenk hvor mye kjærlighet vi kan skape sammen.

  • godt sagt (5)
  • svar
  • varsle


Boktall


31
gjenomsnittlig alder på eiere
9%
av eierne oppgir å være hankjønn
0%
av leserne avbrøt denne boka
5,40 (10)
gjennomsnittlig terningkast

Vil du være med å påvirke disse tallene? Oppgi fødselsår og kjønn på innstillinger, trill terningkast og markér en tilstand på bøkene dine.


Lister som inneholder denne boka

En liste over bøker jeg har lest i 2011. Den blir oppdatert jevnlig når jeg har lest flere bøker.

  • Under de dype skyggene av løvtunge trær
  • Bumerang
  • Det skjøre livet
  • Mellom oss
  • Halvgudene

  • godt sagt (0)
  • svar
  • varsle