En kule

thriller

av (forfatter).

Aschehoug 2001 Innbundet

Gjennomsnittlig terningkast: 4.58 (69 terningkast.)

225 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka En kule hos antikvariat.net! Her finner du sjeldne titler!

Omtale fra Den Norske Bokdatabasen

Mads Hammer får jobb i det mellomstore aksjemeglerselskapet Finanspartner i Oslo, som eies og ledes av tre partnere. Markedet har imidlertid tørket inn det siste året og de er derfor på desperat jakt etter en forretning som kan gi stor gevinst. En aksjehandel planlegges i all hemmelighet. Entrepenørselskapet Trosvik & Partners har gjort en oppfinnelse som kan utnyttes i en "pump and dump"-operasjon. Mads Hammer finner ut at to av hans forgjengere har forsvunnet ut av firmaet på merkelig vis. Sakte, men sikkert dras Mads inn i en verden av svindel, skatteparadiser og drap. Drømmen om suksess og store bonuser utvikler seg i stedet til å bli hans livs verste mareritt.

Omtale fra forlaget

Mads Hammer, 28 år, blir ansatt i det mellomstore aksjemeglerselskapet Finanspartner i Oslo etter å ha mistet jobben i Stockholm Securities. Mads er frustrert etter perioden som arbeidsløs. Denne gangen skal han lykkes. Svigerfaren skal spise i seg hvert eneste ord om sin udugelige svigersønn.Finanspartner eies og ledes av tre partnere. Markedet har imidlertid tørket inn det siste året. Partnerne er på desperat jakt etter en forretning som kan gi stor gevinst for deres viktigste investor og kunde, og titalls millioner i provisjon til Finanspartner; det skal gjøres en kule.En aksjesvindel planlegges i all hemmelighet. Entreprenørselskapet Trosvik & Partners har gjort en oppfinnelse som kan utnyttes i en "pump and dump"-operasjon. I et spill hvor alle midler er tillatt, skal aksjene hauses maksimalt for deretter å bli dumpet i aksjemarketdet.Mads Hammer finner ut at hans forgjengere har forsvunnet ut av firmaet på merkelig vis. Sakte, men sikkert, dras Mads inn i en verden av svindel, skatteparadiser og drap. Drømmen om suksess og store bonuser utvikler seg i stedet til å bli hans verste mareritt.

Bokdetaljer

Forlag Aschehoug

Utgivelsesår 2001

Format Innbundet

ISBN13 9788203184772

EAN 9788203184772

Genre Thriller

Omtalt sted Oslo

Språk Bokmål

Sider 399

Utgave 1

Lesenivå Voksen

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

9 34 18 5 2 1

Bokomtaler

Var på en bokanmeldelse på biblioteket før jul og hørte på et utdrag av Tom Kristensens siste bok Korsbæreren med forfatteren selv som oppleser. Fikk virkelig sansen for hans tolkning på bøkene han skriver og hva han er i stand til å få ut av forskjellige typer temaer. Jeg bestemte meg derfor å begynne på skratch og lese hans første deby mens jeg ventet på "korsbæreren" skulle bli ledig.
Har egentlig hørt mye bra om Tom Kristensen men det har desverre bare blitt med det.
Angrer ikke nå. "En kule" var en kraftsalve av første sort. Spenning fra begynnelse til slutt. Temaet fra finansverdenen kan i stor grad virke virkelig, men korrupsjon og mye pengeflyt mellom firmaer, samt overføringer til store og mange skatteparadiser. Personskildringene og handlingen i boken synes jeg Tom Kristensen virkelig har fått til. Dette er god thriller, anbefales på det sterkeste. Nå er det bare å fortsette og lese mer av Tom Kristensen, det fengte virkelig!

Godt sagt! (3) Varsle Svar

En page turner av beste klasse.
Spenning fra første til siste side.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Skriv en omtale Se alle omtaler om verket


Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Lister som inneholder dette verket

Vi har rydda i bokhyllene og funne ut at vi må sortere vekk nokre bøker. Derfor denne lista med bøker som eg ønskjer å gje vekk


Godt sagt! (4) Varsle Svar

Her vil jeg gjøre et forsøk på å holde oversikten over de bøkene jeg leser i 2010. Et år hvor forøvrig nyttårsforsettet mitt (eller retter sagt desemberforsettet mitt) var å begynne å ta i bruk biblioteket igjen.


Godt sagt! (0) Varsle Svar

Du vil kanskje også like

  • "Freshwater - thriller" av Tom Kristensen
  • "Hvitvasking - thriller" av Tom Kristensen
  • "Profitøren - thriller" av Tom Kristensen
  • "Dødsriket - thriller" av Tom Kristensen
  • "Dragen - thriller" av Tom Kristensen
  • "Korsbæreren - thriller" av Tom Kristensen
  • "Operasjon Snøhvit - thriller" av Eirik Wekre
  • "Operasjon Isbjørn - thriller" av Eirik Wekre
  • "Djeveltåre" av Jeffery Deaver
  • "Lindeman & Sachs - roman" av Kjell Ola Dahl
  • "Boks 21" av Anders Roslund
  • "Dypet - thriller" av Tom Kristensen
Alle bokanbefalinger for dette verket

Andre utgaver